Czy w McDonald’s można płacić Blikiem?
Blik to system płatności pozwalający użytkownikom smartfonów na m.in. dokonywanie płatności przy użyciu 6-cyfrowego kodu lub poprzez przyłożenie telefonu do terminala. Usługa szybko stała się bardzo popularna, co zaowocowało dostępnością tej metody płatności w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Ale czy Blikiem można płacić w McDonalds? Na to pytanie odpowiemy sobie w poniższym artykule.
Opublikowano: 22.12.2022
Czy w McDonald’s można płacić Blikiem?
Podobne porady

Czy w McDonald’s można płacić Blikiem

Płatność Blikiem jest możliwa w restauracjach McDonald’s. Jedynym wyjątkiem są zamówienia opłacane przez aplikację McDonald’s oraz płatności wykonywane za granicą. W przypadku korzystania z Blika poza granicami Polski, dostępne są jedynie płatności zbliżeniowe na terminalach sygnowanych logiem Mastercard.

Płatność Blikiem w McDonald’s a sposoby zamawiania jedzenia

McDonald’s co jakiś czas wprowadza kolejne sposoby składania zamówień w restauracjach. Działania te mają na celu przyspieszenie procesu zamawiania jedzenia oraz sprawienie, że proces ten będzie bardziej komfortowy dla klientów. Oprócz tradycyjnej kasy mamy też McDrive uwielbiany przez kierowców, nowoczesne kioski oraz aplikację mobilną McDonald’s. Oprócz tego, oferta McDonald’s dostępna jest także w zewnętrznych aplikacjach do zamawiania jedzenia, takich jak Uber Eats czy Glovo. Zobacz jak wygląda płatność Blikiem w McDonald's dla każdej z tych metod.

Złożenie zamówienia przy kasie

Złożenie i opłacenie zamówienia przy kasie to najbardziej tradycyjny sposób zamawiania jedzenia w McDonald’s. Przy kasach znajdują się terminale obsługujące płatności Blikiem, dlatego jak najbardziej ta forma płatności w McDonald’s jest możliwa. W razie niepewności, przed złożeniem zamówienia możesz zapytać kasjera, czy McDonald’s w którym jesteś obsługuje płatności Blik. Odpowiedź na pewno zostanie udzielona Ci w życzliwy sposób.

McDrive

Swoje ulubione produkty z McDonald’s możesz zamawiać także bez wychodzenia z samochodu. Właśnie w tym celu powstała usługa McDrive. W McDrive, tak samo jak przy tradycyjnej kasie, możesz opłacić swoje zamówienie Blikiem. Poinformuj sprzedawcę w okienku, że chcesz zapłacić Blikiem, a następnie podaj mu kod Blik lub zbliż telefon do terminala.

McDrive to ważny punkt wielu podróży. Dzięki Blikowi, łatwo i szybko zapłacisz za swoje zamówienie.

Płatność Blikiem w kiosku McDonalds

Kioski w McDonald’s to urządzenia podobne do bankomatów, służące do samodzielnego złożenia zamówienia. Na dużym ekranie dotykowym prezentowana jest oferta restauracji, z której można wybrać ulubione produkty i wrzucić do wirtualnego koszyka. W kiosku McDonalds można wybrać płatność Blikiem, kartą lub opłacenie zamówienia przy tradycyjnej kasie. Po opłaceniu zamówienia odbiera się je przy kasie lub czeka się na przyniesienie go do stolika.

Aplikacja McDonald’s z usługą “Zamów i odbierz”

Jedzenie McDonald’s możesz zamówić i opłacić już w drodze do restauracji. Wystarczy, że pobierzesz aplikację McDonald’s i wejdziesz w opcję “Zamów i odbierz”. Aplikacja w intuicyjny sposób poprowadzi Cię przez proces zakupowy w wybranej restauracji. Niestety, w przypadku aplikacji McDonald's nie da się zapłacić Blikiem. Dostępne formy płatności to Google Pay oraz karta debetowa.

Aplikacja do zamawiania jedzenia z dowozem

Jeżeli masz ochotę zjeść swoje ulubione produkty McDonald's ale z dowozem do domu, możesz wybrać jedną z aplikacji do zamawiania jedzenia. <strong>Uber Eats czy Glovo to platformy, na których z powodzeniem zapłacisz Blikiem za swoje zamówienie w McDonald’s.</strong> 

Zobacz ile kalorii mają Twoje ulubione produkty z McDonald's

Jak zapłacić Blikiem w McDonald’s?

Blik to metoda płatności, do której nie potrzebujesz karty płatniczej ani portfela. Wystarczy telefon z dostępem do internetu i aplikacja Twojego banku.Wyróżniamy dwa sposoby płatności przy użyciu Blika - płatność z kodem Blik oraz płatność zbliżeniowa. Kod Blik to jednorazowy, 6-cyfrowy kod ważny 2 minuty od wygenerowania. Składając zamówienie w McDonald’s, wprowadzasz kod do terminala, tak samo jak wprowadza się kod PIN do karty. Następnie w aplikacji mobilnej banku zatwierdzasz transakcję.Płatność zbliżeniowa Blikiem to po prostu przyłożenie telefonu do terminala. Aby korzystać z tej formy płatności, musisz mieć włączoną usługę płatności zbliżeniowych Blik w aplikacji swojego banku.

Czy można płacić Blikiem w McDonald's za granicą?

Tak, jest możliwość zapłacenia Blikiem w McDonald’s za granicą, ale jedynie przy użyciu płatności zbliżeniowej (kod Blik nie działa za granicą). By zapłacić, nie potrzebujesz dostępu do internetu ani być w zasięgu sieci. Zwróć jedynie uwagę na to, czy terminal sygnowany jest logo Mastercard, ponieważ tylko na tego typu urządzeniach działają płatności zbliżeniowe Blik.

Czy za granicą można płacić Blikiem McDonalds

Za granicą można płacić Blikiem w mcDonald's, ale jedynie za pomocą płatności zbliżeniowych. Poza granicami Polski nie działa sposób z sześciocyfrowym kodem.